Kaplama malzemesi nedir? Yanlış bilinenler nelerdir?

  • Tarih |

Her üründe olabileceği gibi bu tür kaplama ürünlerinin de aldatıcı özellikte olanları da vardır. Daha fazla kar amaçlı üretilen bu ürünleri ayırt etmek ve yanılgıya düşmemek için öncelikle satın almak istediğiniz ürünün marka güvenirliliğini araştırın. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz bir ürün mü yoksa bu iş için gerçek bir yatırım ile birlikte ciddi bir arge çalışması yaparak  üretim yapan bir marka veya firma mı? Ancak bu sorunun cevabını verebilen bir markanın  ürettiği bir ürün ile doğru bir kaplamaya sahip olabilirsiniz.

Gerçek kaplamalar nasıl bir malzemeden üretiliyor?

Tüketicinin aydınlatılması gereken en önemli husus ise işte buradadır. Gerçek kaplama malzemesi kendinden yapışkanlı araç kaplama folyolarıdır. Bu folyolar sticker diye tabir edilen yine kendinden yapışkanlı yüzlerce farklı ürünlerle karıştırılıyor ve tüketici aldatılabiliyor. Meşhur ve bilindik birçok marka sadece araç kaplama folyosu üretmemektedir. Araç kaplama folyolarının yanında onlarca çeşit folyolar üretmektedir 

Örneğin 3M kaplama diye satılan bir ürün, 3M markalı folyolarından sadece etiket üretiminde kullanılan malzemeden  veya tabela üretiminde kullanılan reklam malzemelerinden üretilmiş bir kaplama olabilir ve bunun tüketici tarafından anlaşılması çok zordur. Ta ki cihazına uygulama yapana kadar. Çünkü satıcı 3M kaplama demiştir. Burada sadece algı yönlendirilmesi yapılmaktadır. Halbuki satın aldığı ürün kağıt bazlı etiketten başka bir şey olamayabilir ve koruyuculuk özelliği bulunmayabilir. Satın aldığınız marka'nın nasıl bir malzeme kullandığına emin olun. Cihazlarının zarar görmesini kim ister ki?